Co nosím po kabelkách


Kabelka: LEATHER HANDBAG CRESCENT Francesco Gattino
Pryč jsou doby, kdy jsem se tahala s těžkýma kabelkama. Možná to ještě přijde, ale jak si člověk jednou zvykne na komfort volných rukou a malých kabelek, co neváží skoro nic, těžko se vrací. Já tomu uzpůsobila i to, co po kabelkách nosím. 

Když jsem byla malá a měla všude po stole rozházený papíry, učebnice a sešity do školy, rozhodla máti, že mi pořídí daleko větší stůl, už kancelářský, abych tam měla víc prostoru. Hádejte, co se stalo. Čím větší stůl, tím větší bordel na něm šlo udělat. 

S kabelkama to není jiné. Čím větší jsou, tím více prostoru pro zbytečné věci, které pak tahám neustále s sebou. Já jsem tedy schopná i do malé crossbody kabelky nacpat celý nákup, ale spoustu věcí už dávno nenosím: 

Deštník. Už jsem smířená se svým celoživotním údělem zapomínat na deštník. Raději si třikrát nalžu, že dneska pršet nebude, než abych po něm sáhla. Pak se divím, že mám furt bad hair day. 

Kosmetickou taštičku. Pudřenka, řasenka, nic takového jsem vlastně nikdy nenosila. Spoléhám na to, že mi líčení vydrží celý den. Vždy však nosím tónovaný balzám na rty, už asi pět let nedám ránu bez Alverde balzámu v odstínu Cherry. Je to boží barva - nenápadná, ale přitom rty působí daleko pěstěněji. Už se mnou i mnohokrát fotil, vždycky mi ho vizážistka nechala na rtech. Vypadají...šťavnatě! 

Naopak nosím pokaždé rtěnku, na obrázku Und Gretel v odstínu 01 ROSÉ  a jak vidět, nosím a používám ji často. Je to příjemně růžový odstín, o kterém bych si nikdy nepomyslela, že mi bude slušet, ale rozsvítí každý outfit a je to barva nezaměnitelná. 

Peněženka. Jistě. Občas už nosím i jen pouzdro na karty, nebo klasickou velikou FOLBEUR. 

Sluneční brýle. Bez těch se - narozdíl od deštníku - příliš neobejdu. Mívám je v kabelce raději celoročně, protože jak nejsem schopná určit, jestli bude pršet, tak ani nekoukám na předpověď počasí a nevím, že až se přeženou přeháňky, má vysvitnout sluníčko. A bez slunečních brýlí bývám opravdu nepříjemná.

Krém na ruce. Vždycky. Ruce o nás prozradí strašně moc. Teď po stěhování a neustálém vymývání všech poliček mám ruce zase zničené a suché, a tak se mažu mockrát za den. Do kabelky beru malé balení SKIN FOOD od Weledy. Uleví vždycky.

Klíče, mobil, sluchátka, rouška...

A vůně! Malá balení parfémů do kabelky oceňuju. Paní Patricia de Nicolaï aktuálně vytvořila nový niche parfém POUDRE DE MUSC a je to velice smyslná, elegantní vůně kombinující několik druhů pižma, ambry, růže a květinových tónů. Voní jak obrovský pugét těch nejrozmanitějších květin. Malý flakonek se mi vejde i do té nejmenší kabelky. 

Na co pravidelně zapomínám je diář. Přitom si už řadu let kupuju co nejmenší právě proto, aby se mi vešel do kabelky. Mívám ho však na pracovním stole a jak ho nemám na očích, je se mnou konec...

Co míváte po kabelkách vy? 
LvK

Článek: Sbírka mých kabelek ZDE 


Žádné komentáře:

Okomentovat