Made in Sweden. Minimalismus, který funguje!


Máme-li se bavit o jednoduchém, čistém složení a BIO kvalitě, musíme koukat směrem na sever. Skandinávie neprožívá žádný "BIO trend" nebo "BIO boom". Jsou to právě skandinávské země, které tuhle filosofii vyznávají už tak dlouho, že se jim stala naprostou samozřejmostí. A to neplatí jen o kosmetice, nýbrž hlavně o jídle. 

V jednoduchosti je krása. V minimalismu také. Anebo sofistikovanost? 

Podobně jednoduchá je i filosofie značky, kterou vám dneska chci představit, byť už jste se o ní mohli dočíst například zde. Booming Bob. Švédská značka přírodní kosmetiky, která staví na kvalitních, přírodních surovinách, nepoužívá vodu a výrobky balí do skla a recyklovaného papíru. Potrpí si na certifikované suroviny a maximální transparentnost (INCI je velkými písmeny natištěné hned na přední straně krabičky, nic malými písmeny, takže to vidíte okamžitě. Schválně píšu INCI, jelikož většina výrobců na viditelná místa uvádí pouze aktivní látky, nikoliv kompletní složení). 

Po pleťovém oleji jsem vyzkoušela jejich Tělový olej Refreshing Citrus (Soft Apricot & Fresh Lemon). Jako první musím zmínit velice příjemnou vůni - kompozice citrusů (citrus, pomeranč, grep) není vůbec nic nového, naopak. Mohlo by se zdát, že půjde o velice fádní a tradiční vůni, přesto vás možná překvapí. Vždycky si lze vyhrát s poměry jednotlivých silic a tím docílit úplně jiné vůně a z pohledu aromaterapie i zcela jiných účinků na tělo a lidskou psychiku. 

Tímto by vlastně celá recenze mohla končit. Protože není moc co dodat - není tu nic špatně. Refreshing Citrus je lehký tělový olej, který bych nenazvala přímo suchým, ale vstřebává se rychle a zanechává na kůži svěží ovocný nádech. Sama jej používám po večerní koupeli, vůně je svěží, nikoliv ostrá, energetizující. 


Tělový olej vmasírovávám ještě na vlhkou pleť tak, aby vznikla emulze podobná našemu kožnímu filmu zajišťující maximální ochranu před vysoušením a negativními vlivy životního prostředí. Pleť je přitom zásobena vitamíny, Omega 3 a 6 kyselinami, které se přirozeně nachází v rostlinných olejích a chráněná je i před předčasným stárnutím. 

Takže tu v lahvičce 89 ml najdeme obsažené vše důležité pro zdravé fungování pleti a žádné zbytečnosti navíc. Onen minimalismus chválím i co se designu obalu týče. Čisté, zajímavé, vkusné, elegantní. Krása! 

Znáte? 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat