V novém bytě

S těžkým srdcem jsem dala sbohem svému vršovickému bytu. Stěhovala jsem se loni v červenci a kompletně ho zařídila s tím, že spolu aspoň pár let zůstaneme. Byl krásný - světlý, s velkými okny, vysokými stropy a původními, sto let starými dveřmi. 

Miluju půvab starších bytů, které mají duši. 

První půl rok jsme si šťastně žili. Já ho zútulňovala a šlechtila, on byl příjemný po celých pět měsíců lockdownů - držel teplo, světlo, nabízel příjemný výhled na život pode mnou. V té době se však přistěhovali do vedlejšího bytu sousedé, jejichž každodenní boje a hádky začínaly v šest ráno a já se tak probouzela společně s nimi a nechtěně prožívala jejich rodinná drámata. 

O domácím teroru tu nechci psát. Kde není rady, tam není pomoci a jak už to tak bývá, problematických nájemníků není lehké se zbavit, a tak jsem šla já. 

Nechtěla jsem se už nadále účastnit Výměny manželek. 
Chtěla jsem klid, příjemné ovzduší a ticho na spánek. 
Odcházela jsem s těžkým srdcem. Bývám držák a nerada opouštím věci a lidi, ke kterým mám nějaký vztah. Ale řekla jsem si, jako už tolikrát předtím, že to bude změna k lepšímu. Což doufám opravdu je. 

Původní nabídka bytů v Praze byla dost tristní. Asi už vím, jak se cítí lidi na seznamkách: podle fotek krása a dokonalost, naživo o dost omšelejší realita. Už jsem se smiřovala s něčím provizorním, když jsme vešla do bytu, ze kterého už jsem odešla s klíčky. Nikdy jsem se do bytu nezamilovala tak, jako jsem se zamilovala nyní. 

Ale stejně jako ve vztazích, pozor na počáteční zamilovanost. 
Takže nebudu vynášet předčasné soudy. Když jsem však dneska vyšla z ložnice s ranní kávou na balkon, znovu mě to celé ohromilo a dojalo. 

O trochu méně mě dojalo, že vedle mě je jógové studio, které nabízí lekce i pozdě večer a já tak nemám jedinou výmluvu proč nechodit. Nicméně mám vedle taky božskou pekárnu s těmi nejlepšími koláči ve městě, takže všechno bude v rovnováze! 

Jak se máte vy? 
LvK


1 komentář:

  1. Ja mám dobrých susedov a považovala by som sťahovanie kvôli agresívnym susedom za malú tragédiu.Takže Vás ľutujem a želám už len pohodových a priateľských ľudí v susedstve

    OdpovědětVymazat