Říjen jedné Lucie (a na co se těším v listopadu)

Kdybyste mi před měsícem řekli, že budu mít nový byt a ještě psa, věřila bych vám asi jen tu první půlku. Doteď vlastně nemůžu uvěřit, že mám tak krásný byt a že jsem své stylové bydlení vyměnila za byt plný psích hraček, kousátek, chrastítek a rozkousaného toaleťáku. Zároveň ale musím říct, že si nepamatuju, že bych kdy měla tak hezký říjen!

Největší radost...

...začalo to před 14 dny zprávou, že zdražily už i domácí mazlíčci, zvláště malá plemena. Ze zvědavosti jsem se tak podívala, na kolik dnes vyjde takové malé yorkšíří štěňátko. Byla to jen zvědavost, nic víc. Jenže jeden inzerát mi nedal spát. Krásné štěňátko od chovatelů z Děčína mi nedalo spát. Inzerát jsem nechala otevřený do druhého dne a když se mi líbil i den následující, paní jsem zavolala. A pak nevím, jak jsem se ocitla v Děčíně, neměla jsem žádnou výbavičku a taky nevím, jak se mi šotek ocitl na klíně, ale ležel tam klidně celou návštěvu, o jiné nejevil zájem. A tak se stalo, že mi na klíně ležel i celou cestu z Děčína do Prahy. Ještě ten první večer, jen co si prošel celý byt, mě vzal na milost a já druhý den běžela do prvního zverimexu pro granule. Jmenuje se Marv, ale myslím, že se měl spíš jmenovat Kevin. Bordel udělá stejný, když je sám doma. 

Největší zážitek...

...vyhlídkový let nad Orlíkem a Zvíkovem. Byl to můj narozeninový dárek od přítele, který jsem si díky příznivému slunečnému počasí vybrala poměrně záhy po narozeninách. Nikdy jsem nic podobného neabsolvovala a bylo to boží. Do poslední chvíle jsem netušila, co se bude dít, netušila jsem, kam pojedeme a co se tam bude dít, jsem tedy upřímně ráda, že nešlo o žádnou sportovní aktivitu nebo adrenalin. Tohle byla prostě krása! 

Každodenní radost...

...byl určitě balkon, na který jsem vylézala pokaždé, když zasvítilo sluníčko. Za větrem člověk nepozná, že je podzim a ještě potřebuje krém s SPF! Víkendy jsem tak strávila s kávou a knihou na balkoně a náramně si tu chvilku pohody užívala.

Gastronomická radost...

...byť mám narozeniny koncem září, nejčastěji je slavím v říjnu. Kamarádka Alenka mi připravila božskou večeři v Kampa Park restauraci, Soňa mě zase vytáhla na božskou snídani do Savoye! Oboje byla velká událost - takový ten dívčí dýchánek na krásném místě, s dobrou kávou, proseccem a sladkým! Což je trojice, na které se dá stavět každá pořádná oslava. 

Nejlepší kniha...

...Klima, nový příběh od Charlese Eisensteina. Pakliže milujete ekologii nebo se chcete jen dozvědět, jak můžete svou troškou pomoci, po přečtení knihy Klima začne každý dílek skládanky zapadat do sebe. Není to jednoduchá kniha, co by se četla jedním dechem. Naopak, já ji četla asi měsíc a prokládala ji něčím daleko lehčím. Přesto mě v mnohém ovlivnila a dala spoustu věcí do souvislostí. Oslovila mě hlavně myšlenka, že nejvíce planetě dokážeme pomoci tím, že se každý budeme starat o to své lokální místo, na kterém nám tolik záleží a které nechceme nechat zpustošit, vyschnout, odlesnit...

Na co se těším v listopadu:

 • Na tiskovku Jamie Collection, kterou pořádáme!
 • Na to, že si s Marvem najedeme na režim vstávání, procházek a her. Zatím se příliš bojím, že vyvede někde nějakou loužičku, a tak ho venčím tak brzo a tak často, že jsme otrávení oba. Přitom je to šikula. A myslím, že to ranní ptáče taky úplně nebude.  
 • Na otevíračku salonu dieNikolai v ČB
 • Na otevíračku bistra "U Luka" v Kolíně, kde má být interiér inspirován Gilmorkami a jejich každodenními návštěvami U Luka, kde vypily spoustu kávy a snědly víc jídla než dva chlapi dohromady. Přesně to tam totiž hodlám dělat! 
Jaký jste měli říjen vy? 
A na co se těšíte v listopadu? 
LvK

1 komentář:

 1. Blahopřeju Vám!!!
  Vidíte všechno zlé je k něčemu dobré.
  Sousedi kreténi zapříčinili Vaše stěhování a teď máte nový byt a ještě pejska.:)
  Je kouzelný v očích má čertíky, tak si to malé chlupaté klubíčko užívejte.
  Přeju Vám i drobečkovi spokojený, krásný a veselý život.

  OdpovědětVymazat