Kyselina hyaluronová vnitřně. Jaké jsou první výsledky?

Jak jsem koncem října avizovala, testovala jsem během podzimu tobolky s kyselinou hyaluronovou Iconic Beauty Caps od MyMolecool. Zima je na testování ideální období, kdy zvláště má suchá pleť trpí jakmile se teploty blíží k nule. 

V zimě se produkce kožního mazu přirozeně snižuje, u suché pleti proto může dojít k vysoušení, ke tvorbě šupinek, čímž je samozřejmě náchylnější na tvorbu vrásek. Jsem bohužel přesně ten typ, co první ochlazení na pleti okamžitě pocítí. 

Za ta léta jsem si našla řadu kosmetických pomocníků, díky nimž přežívám zimu bez následků, letos jsem přidala ještě nutrikosmetiku, tedy vnitřní výživu pleti, která se díky nízkomolekulární hmotnosti kyseliny hyaluronové má starat o dostatečnou hydrataci pokožky, vypnutí jemných vrásek a zvýšení elasticity pokožky. 

Kyselina hyaluronová je molekula přirozeně se nacházející v kůži a v pojivové tkáni těla. Udržuje pleť hydratovanou a neocenitelnou pomoc poskytuje zejména pleti suché, unavené a mdlé. Zjemňuje hloubku již vzniklých vrásek a dále zvyšuje pružnost a pevnost pokožky. V MyMolecool tobolce je kyselina hyaluronová nízkomolekulární proto, aby byla maximálně vstřebatelná organismem. 

Druhou látkou v tobolkách, zodpovědnou za silný anti-age efekt, jsou pak rostlinné ceramidy z rýže. Ceramidy jsou vlastně lipidové molekuly, jsou rovněž přirozenou součástí epidermis a jak napovídá název, starají se o to, aby pleť neztrácela hydrataci. S věkem či nezdravým životním stylem je dobré je doplňovat vnitřně, vyživují pleť a i zde můžeme mluvit o zlepšení pružnosti a tonusu pokožky. 

Doplňující látky tu je například biotin, zinek, selen či L-Cystein starající se ještě o výživu vlasů a nehtů. 

Jak na MyMolecool reagovala moje pleť? 


Jedno balení obsahuje 60 tobolek a je tak 2 měsíční kúra pro krásu. Oceňuji tedy, že to není jen záležitost jednoho měsíce, během kterého se příliš změn neodehraje. První měsíc jsem opravdu nic nepozorovala, pleť začala reagovat až ten druhý měsíc, vlasy až po dobrání celého balení. Ale i to beru jako super výsledek. Zpět ovšem ke změnám na pleti: co mě mile překvapilo byl efekt plnější tváře a výrazné zmírnění "prohlubní" pod očima. Nemám vypozorované, čím to je, hádám, že je za tím více faktorů, protože například můj pitný režim je celoživotně velice dobrý. Očividně mi ale tabletky dělají dobře, protože je oční okolí rovněž příjemně vypnuté. 

U vlasů bych řekla, že přestávají padat v takovém množství, což se v zimě prakticky rovná malému zázraku, účinky na nehty soudit nemohu, zrovna ty mám geneticky velice pevné. 

Jemně nalíčená pleť, fotka bez retuše či úprav

Jestli tak přemýšlíte nad beauty doplňkem stravy, který by se postaral o první příznaky stárnutí, nutrikosmetiku Iconic Beauty Caps mohu doporučit. Podle výrobce jsou nejlepší účinky vidět po 6 měsíční kúře, věřím ale, že už po prvním balení budete moci říct, že je ta pleť vážně o něco lepší! 

LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat