Nová akné řada od Nobilis Tilia: FUNGUJE


Nobilis Tilia loni uvedla celou řadu pro aknózní pleť a nazvala ji velice příhodně: Pověs akné na hřebíček. Jak už název napovídá, hlavní aktivní látkou je tu hřebíček. Umí opravdu vyřešit problém akné a tedy uhodit hřebí(ček) na hlavičku? 

Spoiler: během používání krému a fluidu, tedy téměř tři měsíce, se nevyklubal jediný pupínek a pleť se krásně vyhladila.

Ale vezměme to od začátku. Já se suchou pletí sadu na aknózní řadu nedokážu ocenit a tedy ani zhodnotit. Ponechala jsem si pouze Akné čistící gel s Akné pleťovou vodou, protože čistící péči mám od Nobilisky všeobecně ráda. Krém a fluid jsem přenechala sestřičce s problematickou pletí. 

Správně by samozřejmě měla testovat komplet řadu, protože čištění je zvláště u problematické pleti základ a často dokáže ovlivnit kvalitu pleti více než samotný krém. I přesto mi někdy po dvou měsících užívání sestřička psala, že neví, jestli je to těmi krémy, ale že se zatím nevytvořil jediný bolák. Přestože trpí na akné, má spíše sušší pleť, a tak měla ze začátku trochu obavy z velice lehké, hydratační konzistence. "Příliš jsem tomu nevěřila, ale pleť mi to hodně drželo. Tři měsíce ani pupínek nebo zánětlivé místo," psala. 

Co obsahuje hřebíčková péče za aktivní látky? 

 • Hřebíčkový éterický olej
 • Tea tree 
 • Aloe vera šťáva
 • Bisabolol (zklidňující složka)
 • Panthenol
 • Grapefruitový éterický olej
Výše uvedené ingredience obsahuje jak Akné fluid, který nanášíme jako první, tak Akné krém, který aplikujeme poté. Éterické oleje tu mají mimořádně silný antibakteriální účinek. Dezinfikují zanícená a zarudlá místa a podporují jejich rychlejší vyhojení. Jsou tak hlavními aktéry v boji s nečistou pletí a zanícenými ložisky. Oba produkty pak obsahují minimum olejů, aby nezatížily mastnou pleť. Jelikož jsem je nezkoušela, nepovím vám víc. 

Co jsem ovšem zkoušela - čistící gel, pleťová voda a SOS gel - mi vyhovovalo. SOS gel na lokální ošetření jsem si nechala a ten jediný stále mám. Přijde mi sice trochu moc tekutý, takže množstvím z jedné pumpičky ošetřím prakticky celý obličej, ale nestahuje, nevysuší, zarudlosti však nedá šanci. Mile mě překvapil i Akné čistící gel, který jsem používala ráno na mytí pokožky či večer k dočištění. Sice mi odlíčí i tekutou linku, ale není na odličování primárně určen, takže jakmile přijde do očí, může maličko pálit. 

Překvapil mě pak především tím, že ani suchou pleť nevysušil, naopak byla příjemně vláčná a svěží. Co mě opravdu nadchlo byla Akné pleťová voda s intenzivní vůní hřebíčku, kterou si budu kupovat nadále. Doporučila bych jí všem typům pleti, kterým květová voda nestačí a přejí si více tonizovat pokožku. Pleťová voda mi pleť dokonale dočistila bez sebemenšího vysušení. A bez kapky alkoholu. 

Pokud bych měla říct, čím začít, řekla bych čistící péčí + fluidem. Přidávat jednotlivé produkty lze vždy poté, co se člověku osvědčí, že mu nová řada dělá dobře. Přijde mi to jako dobrý základ, který by mohl přesvědčit i lidi, kteří už na akné vyzkoušeli téměř cokoliv. 

A pokud už řadu máte vyzkoušenou, budu ráda, když mi do komentářů dáte vědět, jaké jsou vaše zkušenosti.
LvK

3 komentáře:

 1. Vyzkoušela jsem čisticí gel a přesně jako ty jsem maximalně spokojená. Má pleť je smíšená, používala jsem ráno a večer a pokožka byla čistá, bež zanícení. Plusem je i balení, ideální na cestování. Díky za tip! Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Martino,

   moc děkuji za komentář. Tak to jsem moc ráda, že čistící gel taky maximálně sednul. Je fakt moc příjemný :-)

   Krásný den,
   Lucie

   Vymazat