NORDIC BEAUTY: Urtekram novinky


Dánská značka Urtekram (urte = bylinky, kram = objetí) patří mezi průkopníky a nejznámější příklad spojení severské krásy, minimalismu s přísnými standardy na udržitelnost a čistotu složení. Vznikla v 70. letech minulého století v Jutsku a dnes patří mezi nejoblíbenější značky nejen ve Skandinávii, ale i v celé řadě zemí střední a západní Evropy. Pakliže je Urtekram stálicí i ve vaší koupelně, pojďme se podívat na novou řadu Sweet Ginger Flower, tedy Jemný zázvor. 

Na testování mi přišly dva produkty: 


Urtekram Sprchový gel Jemný zázvor: kdo zná Urtekram sprchové gely ví, co čekat: příjemnou vůni, jemnou pěnu a následně vláčnou pokožku po koupeli. Ani Jemný zázvor není výjimkou. Možná vás tu překvapí vůně: u zázvoru si člověk představí štiplavost jako u silného zázvorového čaje. Urtekram však typickou zázvorovou vůni zjemnil zemitější pačuli, což je ve výsledku velice příjemná a unisex kombinace. Novinka s názvem START OVER má dodat energii k novým začátkům, přitom pohladit a pečovat i o suchou pokožku vysokou koncentrací aloe vera.

Velké překvapení, které od Urtekramu neznám, je Urtekram Tělový olej Jemný zázvor. Jaké bylo mé nadšení, když jsem roztírala suchý olej lehký jak pírko, jenž neumastil jediný kousek oblečení. Napoprvé možná budete mít pocit, že svou konzistencí ani olej nepřipomíná, ale pokožka těla vám připomene všechny jeho benefity: bude vláčná, hydratovaná, chráněná. Ještě nyní, když píšu tento článek, jsem si kápla tělový olej na suché ruce, které běžně promazávám mastnými krémy, a pozoruji, že jsou ruce vláčné, aniž by na pracovním stole umastili kus papíru. Z BIO rostlinných olejů tu najdeme například jojobu, mandli či oves se všemi svými zvláčňujícími vlastnostmi. Vůně u Tělového oleje je velice jemná, prakticky neznatelná - zázvor, pačuli a svěží citrusy - ano, ale jemně a neotřele. Bude vonět určitě i mužům. 

A nenechte se mýlit, obaly nejsou z plastu. Obaly jsou rostlinného původu, vyrobené z odpadu cukrové třtiny bez dopadu na produkci potravin. Místo vypouštění CO2, které poškozuje životní prostředí, pomáhá výroba z cukrové třtiny snižovat množství CO2. Každá tuna cukrové třtiny ve skutečnosti pohltí dvě tuny CO2 z životního prostředí.

Urtekram zásady: 


 • Certifikovány Ecocert Cosmos Organic

 • Certifikovány Vegan Society

 • 99-100 % přírodního původu

 • Biologicky odbouratelné formule

 • Balení na rostlinné bázi

 • Obnovitelná energie ve výrobě

A tak se tedy opět dostáváme k charakteristice celé značky: funkční, jednoduché, chytře vymyšlené a za skvělou cenu. 

Vyzkoušejte, pokud už znáte. Objevte, pokud jste zatím Urtekramem nepolíbení. 
Znáte novou zázvorovou řadu? 
LvK


5 komentářů:

 1. Zdravím,
  no a kam s tými biologicky rozložiteľnými obalmi? Do plastového odpadu to nesmie, kompostárne s hygienizačnou jednotkou v súčasnosti odmietajú prijímať bioplastové obaly, pretože tento typ odpadu im spôsobuje technologické problémy, takže zostáva skládka. V Prahe asi spaľovňa teda.
  J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za zajímavý dotaz. Ano, tohle je občas dost oříšek. Ale obal Urtekram je bioPE -
   tento druh bioplastu patří do žlutého kontejneru, jelikož je určen k recyklaci.

   Více o něm výrobce píše zde: https://urtekram.cz/veganska-kosmetika-urtekram-s-ekologickymi-obaly/?fbclid=IwAR2T6fuwfX5xHfSXNUNHTX5PWQCdZbG7rSfGN0QyrfHfzqE4O93TmuIwH1Y

   Přidám odkaz ještě do článku, snad zodpoví na všechny otázky :-)

   Vymazat
  2. Aha tak, ďakujem za info, pogúglila som si.
   J.

   Vymazat
 2. Děkuji za tipy, urcite vyzkouším, Urtekram znám, u nás v Plzni mame v centru krasny obchůdek s bio kosmetikou a tam produkty od této značky často kupuji, tak jsem zvědavá jestli budou i tyto nové. Mimochodem, dekuji moc za tipy na sampony Urtekram , poprvé jsem o nich četla prave na vašem blogu, krasny den, zdravi rovněž Lucie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Lucie,
   myslíte obchůdek V Šipce? Tam jsem chodila už před 15 lety (možná už je to i víc let) a koukala jsem nedávno, že stále existuje.

   A šampony Urtekram Vám vyhovují? :-)

   Vymazat