Marseille, Nice & Monte Carlo


V neděli před půlnocí jsme se rozhodli, v pátek před svítáním už vyráželi na letiště. Věděli jsme, že když to nedáme tento týden, v těch následujících už se možná nikam nedostaneme. Neprocházeli jsme muzea ani pamětihodnosti. Chtěli jsme jen na chvíli vypnout - já se posadit, dát si dobré jídlo a skvělé víno, přítel potřeboval moře a slunce. 

První zastávka v Marseille tak vedla na loď na ostrov Frioul, kde jsme ve všední den byli daleko od všeho a od všech a na čerstvém, solí provoněném, vzduchu. Mísu francouzských sýrů a delikates jsme večeřeli už ve městě. 

Druhý den nás čekalo Nice. Provence jsem dosud neznala, nejblíže jsem jí byla kdysi v Toulouse, ale Nice má docela jinou atmosféru. A tak jsme celý den procházeli město, marinu a pravidelně se zastavovali na jídle, které je ve Francii - stejně jako víno - vážně neskutečné. 

Třetí den jsme vlakem dorazili do Monaka, opět posedávali v marině, došli k paláci, k nejznámějším casinům a oběd si dávali v jedné z úzkých uliček na sluníčku. 

Vlastně mám jen fotky a spoustu zážitků, žádná doporučení na návštěvu. Tedy kromě pár výjimek - v Nice chcete bydlet v L´oasis hotelu s krásnými interiéry, klidným dvorkem s palmami (v centru města) a sezením na balkoně. Oběd, večeři a víno si určitě užijete v Cafe de Nice nebo Bistrot Jennifer nedaleko pláže. Místní bufet na Starém městě, kde se scházejí místní, Lou Pilha Leva, nabídne spoustu lokálních zajímavostí. Jen to víno si tam nedávejte. 

Byl to jen čtyřdenní restart, který udělal dobře na duši i na těle a kde jsme měli spoustu času jen na to pozorovat, objevovat, ochutnávat a povídat si. 

Na jaké místo vyrážíte za restartem vy? 
LvK

Káva na balkoně v hotelu L´Oasis
Bistrot Jennifer, Nice
Ostrov Frioul
Zámecké ubytování
Zastávka v Marseille
Večerní Nice


1 komentář:

  1. Nadherne fotky, dekuji moc, opravdu mi zvedly naladu. A ty sýry....boží!!!! My byli před lety v Cannes, jen na par dni a bylo to kouzelné! Zdraví také Lucie

    OdpovědětVymazat