3 věci, které mi zpříjemňují jaro

Každé roční období má něco. Kromě zimy. Na té jsou příjemné snad jen večery u topení. 
Jenže přišlo jaro. A s ním i nová energie, nové barvy a nové radosti. 
Aktuálně mě baví tyto tři maličkosti: 

1. Procházky 

Posledních 5 let jsem den končila procházkou v Grébovce. Nyní je můj den rozdělen do minimálně 4 procházek denně se psem, díky čemuž jsem si vytvořila spoustu nových tras kolem Vinohrad a Vršovic. Objevuju naprosto úchvatná místa, oblast prvorepublikových vilek a skvostné architektury a to v ranním i večerním světle. Občas chytnu ještě spící Prahu, jindy zlatou hodinku. Jsou však místa, která mě baví - narozdíl od Marva - i v dešti. Poprvé za život si užívám krásu okolí svého bydliště (a to jsem žila ve Florencii!), užívám si rozkvetlé zahrádky i tajná zákoutí. 

2. Audioknihy

Čtyři procházky denně mi poměrně dost zásadně hodily vidle do pracovního dne. Učím se být produktivnější v kratším čase, lépe se soustředit na daný úkol a zároveň dopřát Marvovi trochu pohybu. Abych tak využila čas na procházkách, pouští si do uší knihy. Audioknihy. Věrna svému milovanému žánru, detektivce, tak procházím Vinohrady a odhaduju, kdo bude vrah. Má to své výhody - týdně takto načtu až 3 knihy a když vrcholí zápletka a já to potřebuju doposlouchat a celé rozluštit, ujdu si o pár kilometrů více, než jsem původně zamýšlela. Aktuálně poslouchám Muži, kteří nenávidí ženy a samozřejmě mě to naprosto pohltilo. 

3. Balkon

Dlouhé večeře táhnoucí se až do půlnoci, konverzace u vína, ale klidně i čtení do západu slunce a následné rozjímání nad osvětlenou Prahou. Balkon je teď mým každodenním útočištěm, kde trávím večery - sama, s přáteli, s přítelem. Pozdě večer mě sice zažene domů zima, ale těším se na den, kdy se budu noční Prahou kochat ještě o půlnoci v letních šatech. Vždycky pocítím obrovskou vděčnost za to, kde žiju a jen těžko si umím už představit, že bych se odstěhovala do zahraničí. Tuhle kapitolu už jsem, předpokládám, nadobro uzavřela a nijak mě neláká. 

Co těší vás? 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat