7 použití panthenolu: s čím dokáže pomoci?

Panthenol. Všichni ho známe už z dětství. Někdo s ním strávil dovolenou u moře, kde jím chladil a hojil spálení, někdo s panthenolem strávil pubertu, aby jím minimalizoval škody po domácím odbarvováním čistým peroxidem. Zvedněte ruku, kdo se v tom najdete. 

Proto je s podivem, že byť panthenol patří mezi základní ingredience kosmetického průmyslu (vlasové, pleťové, poopalovací péče i péče o nehtové lůžko), nikdy nevyprovokoval senzaci, kterou by si zasloužil. Panthenol je totiž dobře známý provitamín, jehož využití oceníme nejen v letních měsících. 

D-panthenol: S čím dokáže pomoci? 

 • D-panthenol vytváří na vaší pokožce ochrannou bariéru, která uzamyká vlhkost, zabraňuje přirozené ztrátě vody a pomáhá snižovat riziko vysušení nebo dehydratace. V mnoha produktech pleťové péče je tak právem hlavní hydratační složkou. 

 • D-panthenol rovněž napomáhá zmírnit zarudnutí a snížit citlivost pleti, říká studie

 • Rovněž napomáhá rychlejšímu hojení ran a celkové regeneraci pleti (po slunění, například). Použít jej můžete i při drobném poranění kůže. 

 • Panthenol je velice protizánětlivý, pomáhat by měl i pro zmírnění svědění při dermatitidě. 

 • Panthenol je běžně využíván ve vlasové péči pro udržení hydratace vlasového vlákna. Předchází lámání vlasů a chrání je před nepříznivými vlivy životního prostředí. Vlasům dodává lesk a ze zkušenosti ze svých pubertálních let musím uznat, že panthenol pomohl i mé vlasové pokožce. 

 • Posiluje nehtové lůžko. 
Čistý D-panthenol. 
D-panthenolem je obohacena řada kosmetických produktů, já ho mám však nejraději samostatně. Je ve vodě rozpustný a Nobilis Tilia jej tak prodává ve vodním roztoku k přímému použití na pokožku, při naředění i do vlasové masky či kondicionéru. 

7 použití D-panthenolu: 


 1. Jako 1. krok ranní i večerní péče. Pár kapek D-panthenolu lehce vmasíruju do pokožky obličeje a dekoltu a teprve poté nanáším pleťový olej či krém. Pomáhá pleť hydratovat a předchází ztrátě vody. Ocení jej tak především suchá či zralá pleť. 
 2. Samostatně jej můžete použít na spálenou pleť či drobná poškození kůže. 
 3. Ideální je rovněž ke zklidnění pleti - je velice protizánětlivý, pomoci by tak měl i lokálně od zánětlivých míst a boláčků. 
 4. Pár kapek lze přidat i do vlasové kúry pro vyšší lesk a hydrataci vlasů.
 5. Osobně jej nanáším - naředěný - i ke kořínkům vlasů pro rychlejší růst. 
 6. Vmasírujte jej do nehtového lůžka pro větší kvalitu nehtů. 
 7. Přidat jej můžete i do vlastnoručně vyrobené kosmetiky, balzámů na rty apod. 
Osmý, můj soukromý tip, je jej použít i jako vlasový styling. Nemá tužící účinky, ale při vmačkání do vlhkých vlasů mi vždycky vytvoří dokonalý plážový look. 

Jak používáte panthenol vy? 
Budu ráda za vaše tipy. V létě se mi určitě budou hodit! 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat