Duben jedné Lucie

Duben byl náročný měsíc. Mám pocit, že se furt jenom něco řešilo, furt se dokazovalo, prokazovalo, dodělávalo a nestíhalo. Přemýšlím, jestli mě to mělo naučit větší asertivitě a jestli mě to větší asertivitě opravdu naučilo. Vlastně sama nevím, ještě si na to nedokážu odpovědět. Na druhou stranu, byly i záblesky radosti, šťastné momenty a dny, kdy jsem usínala s čistou hlavou. 

Nejlepší, co jsem zažila...

...spontánní dovolená do Provence. Marseille, Nice, Monako. V neděli večer jsme se rozhodli, ve čtvrtek večer sbalili příruční zavazadlo a ještě před úsvitem vyrazili. Byly to 4 dny skutečného odpočinku, slunečných dní, procházek po městě a písčitých plážích a se spoustou dobrého jídla a pití. 

Nejlepší, co jsem viděla...


...preméra hry Discoland v divadle Na Zábradlí. Až jsem se zastyděla, když mi Google prozradil, že jsem Na Zábradlí byla naposledy před 3 lety. Pamatuji se totiž na dobu, kdy jsem tam chodila několikrát do měsíce. Pravda, covid hodně věcí změnil a já se teprve učím vracet se do života, jaký byl před ním. V mnoha věcech se mi to nepodaří, v mnoha případech o to ani příliš nestojím, ale zrovna divadla chci znovu zařadit do běžného života. Inscenace Discoland je vynikající: mapuje vzpomínky bývalých zaměstnanců, návštěvníků a dalších pamětníků dnes už legendárního klubu Discoland Sylvie. Zatímco postava majitele klubu Ivana Jonáka je notoricky známá, o těch „druhých“ netušíme skoro nic…

Hra z divokých devadesátek brilantně a vtipně vykresluje mafiánské prostředí a vtáhne do děje i nás mladší ročníky, které o Discolandu a devadesátkách mohou ledatak číst. Vynikající hra, zajděte si a dobře se bavte! 

Nejlepší, co jsem si koupila...

...pokračování memoárů Andrewa Collinse That's Me in the Corner: Adventures of an ordinary boy in a celebrity world. Britský spisovatel a scénárista (a zřejmě má těch titulů ještě daleko více) používá slova jako zbraně hromadného veselí. Jeho knihy nikdy nebyly přeložené do češtiny, ale pokud milujete angličtinu, chcete se v ní zdokonalit nebo si prostě přečíst jen něco, co vás zase naučí v tomto jazyce přemýšlet, dejte si jeho knihy. Spousta souvislostí nám bude možná unikat, protože neznáme tamní popkulturu (dob dávno minulých), ale i tak si možná řekneme, jak skvěle se dá angličtina používat a jak skvěle se dá i ta nejbanálnější historka vystavět a převyprávět.

Nejpříjemnější pracovní akce...


...byly plavby po Vltavě s Cannorem a CannaRoomz. Představili jsme médiím novinky, které brzy budou uvedené na trh, a užili si báječných vyhlídek na Prahu, které se ukážou jen z vody. Ještě den předem to vypadalo na vydatný déšť, nakonec bylo slunečno po celý den. Dobře udělal ten, kdo vsadil na opalovací krém! 

Největší radosti...

...byť byl duben náročný (nebo možná proto), viděla jsem se se se spoustou přátel, s lidmi, které mám opravdu ráda a na které se pokaždé těším. Duben sebou přinesl spoustu rozhovorů, vážných i veselých, smutných i radostných, vždycky důležitých a obohacujících. Mám pocit, že jsem si za posledních 5 let vytvořila svou úžasnou záchrannou síť přátel, kteří mě opravdu neskutečně baví a považuju to tak za jednu z nejhezčích věcí, která se mi v posledních letech stala. A duben tuhle radost znásobil, protože jsem je viděla téměř všechny. 

Jaký byl váš duben? 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat