Aromaterapie doma i na cestách: Esenciální oleje v mýdlové kostce!

Zavřete oči a přivoňte si.
Čtyři kompozice čistě přírodních vůní a esenciálních olejů pošimrají smysly. Jak píše Gabriel Mojay: esenciální oleje jsou "životní látky" - produkty alchymistického spolupůsobení rostlin a slunečního světla. Jde vlastně o silice rostlin, které v sobě nesou jejich podstatu a specifické působení na lidské tělo a psychiku. Silice nás přitom obklopují v každodenním životě - ať už jdeme na procházku do lesa, krájíme cibuli, citron nebo pracujeme s čerstvými bylinkami. 

Na aromaterapii, která nás bude provázet každým dnem a i z rychlé koupele udělá voňavou záležitost, vsadila Weleda, když uvedla nová tuhá mýdla na tělo! Nebudu tady popisovat vůni každého jednoho mýdla, to si musíme ovonět sami, ale odpřísáhnu, že voní velice intenzivně a když zavřete oči, možná tam řadu ingrediencí rozeznáte. Štiplavý zázvor i jemnost levandule. Osvěžující litseu cubebu i zemitý ylang-ylang. 

Vůně oleje je důležitou složkou jeho přírodních léčivých vlastností a přes čichové buňky stimuluje nervový systém, jenž působí na naši psychiku a endokrinní i imunitní systém. A to je něco, co žádná syntetická vůně nikdy nedokáže. 

Při aromaterapeutické masáži molekuly esenciálních olejů působí jednak prostřednictvím dýchacích orgánů při inhalaci a vnímání vůně čichem, jednak jsou vstřebávány pokožkou. Přestože je kůže normálně neprostupná pro vodu, může poměrně snadno absorbovat malé množství látek rozpustných v tucích. Jakmile projdou povrchem kůže, dostanou se do škáry (dermis), kožní vrstvy zásobované kapilárami. A tudy molekuly vstoupí do hlavního oběhu. (Zdroj: Aromaterapie pro léčení duše)

Čím jsou Weleda mýdla výjimečná? 

  • Biologicky odbouratelné složení v přírodě
  • Veganské 
  • 100% přírodní složení
  • Papírová krabička je z 55% recyklovaná a lze ji i znovu recyklovat
  • 1 mýdlo = 2 sprchové gely po 150ml, tedy velice koncentrované
Tip: Mýdla voní tak krásně, že než jsem je začala používat na mytí, nejdříve jsem jimi provoněla šatník a skříně. Skvělé je rovněž přidat jedno rozbalené mýdlo do kufru - provoní a osvěží oblečení, které zároveň na cestách nezatuchne. Vůně mýdla nás tak bude doprovázet po celou dovolenou.Z jakých variant vybírat? 

Mýdla stojí 139 Kč a kromě provonění celého kufru je pro jejich jemnost ocení na cestách celá rodina. Pleť nechávají voňavou, vláčnou a bez pocitu vysušení!
Už jste zkoušeli? 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat