Podzimní šatník: přírodní materiály

Ráno hustá podzimní mlha a zima, odpoledne sluníčko a teplo. 
Umět se do podobných dní obléct je poměrně umění. Pořád si ale říkám, že na podzim - narozdíl od zimy, od které si nikdy příliš neslibuju - mi to stále ještě může slušet. A že právě pro teplotní skoky miluju přírodní materiály snad ještě víc než v perném létě! 

Šatník mám sice plný vlněných a kašmírových svetříků, na ty spoléhám celoročně, paradoxně se mi na podzim dobře nosí i len, hedvábí a kožené bundičky, které sice nezahřejí, zato neprofouknou. 

Bývaly doby, kdy jsem neměla v šatníku kalhoty. Nosila jsem neustále sukně či šaty. Upřímně uznávám, že jsem v době covidu hodně zlenivěla a pořídila si několik klasických a širokých kalhot s vysokým pasem, kterým jsem vymyslela tolik kombinací, že už po sukni sáhnu málokdy. Snažím se to ovšem zase změnit, jelikož sukně pořád považuji za maximálně ženské! 

Za poslední rok jsem se doslova zamilovala do lněných či hedvábných oversize halenek a košil, pod které v chladných dnech schovám například bambusové tričko a kterým sluší jak prosté sako, kabátek či vesta. A jak o přírodních materiálech platí téměř bez výjimky - chladí v létě, hřejí v zimě. 

Po zhlédnutí "A jak to bylo dál" tedy pokračování legendárního Sexu ve městě jsem rovněž vzala na milost řadu kratších vlněných svetříků, které vrstvím v zimě zásadně pod oblečení: tentokrát je nechci schovávat a neopak je vzít k bílé, dlouhé košili a vymyslet k nim zajímavé vázání mých milovaných šátečků od Silky Gang

Teď bych vám však ráda ukázala pár outfitů z dílny La Femme Mimi, která geniálně kombinuje materiály, střihy a vzory tak, že i podzimní móda vypadá neotřele a šik! 

Rovněž jsem našla pár udržitelných kousků, které zahřejí a přitom ozdobí každý podzimní den! Podobné kousky si ukládám do své složky inspirace a často se k nim vracím. Aktuálně mě baví ještě pyžámka, župánky, kašmírové kabáty (ty už však kupovat nebudu, jelikož jich mám tolik!) a tlusté vlněné ponožky, které sice nikdy nikomu neukážu (a nedoporučuji tak chodit na návštěvu neohlášeně), ale vím, že v nich strávím celou zimu! 

1. Kožené rukavičky Silky Gang
2. Košile z hedvábí od La Femme Mimi
3. Vintage hedvábná noční košilka/šaty
4. Lněné kalhoty od La Femme Mimi
5. Kožené psaníčko od Bodeline
6. Lněné pyžámko
7. Béžové lodičky Vivaia
Jaké materiály, kombinace a barvy milujete na podzim vy? 
LvK


Žádné komentáře:

Okomentovat