5 radostí podzimu

Podzim nepatří mezi má oblíbená období, ale naučila jsem se ho zpříjemňovat.
Letos u mě vede těchto 5 drobných radostí!


1. Nikolaihof, Wachau

Nikolaihof - biodynamické vinařství, kde se vyrábí ta nečistější kosmetika (dieNikolai) - patří už několik let mezi moje nejmilejší místa v Rakousku. Šafránová pole a biodynamické vinice, ze kterých jsou úchvatné výhledy na celý region Wachau, je ráj na zemi. Už jsem o tom psala. I letos jsme mohly s kolegyní vyrazit na press trip a potkat se s rodinou Saahs, která každou vlastnoručně vypěstovanou surovinu maximálně zpracovává a lze tak skutečně říct, že je dieNikolai výživná péče. Tyhle press tripy - s několika našimi oblíbenými redaktorkami - jsou vždy naším útěkem od běžného života do naprosto kouzelné přírody a klidu, který nabízí. Vážně mi to udělalo dobře na duši! Zajeďte si tam - buď teď ještě před vinobraním (takže kde máte kufr...? Zítra jedete!), anebo příští rok s prvními slunečními paprsky. Dát si tam musíte vyhlášené meruňkové knedlíky a jako suvernýr si přivezte jejich ikonické Intenzivní pleťové sérum

2. Svíčky z včelího vosku

Sójový vosk je super. Ale ten včelí voní tak krásně po medu! Letos jsem propadla včelím svíčkám a nakoupila zásoby snad ještě na příští Vánoce. Nakupovala jsem veškeré tvary a velikosti, svíčky na adventní věnec, na vánoční výzdobu i svíčky svícnové. Mám je teď rozmístěné po všech místnostech i jako výzdobu za oknem (miluju dánské či holandské zdobení oken, kdy každý dům je výloha vkusu majitelů) a už několik let mi parapet slouží právě jako výstavka všech nezbytností. A zapálit si večer svíčku pokaždé znamená příjemné zklidnění.

3. Dlouhé koupele

Poslední roky jsem říkala, že můj byt musí mít vanu. Teď říkám, že balkon je lepší. Dlouhé horké koupele dělají dobře na duši i na těle, ale od té doby, co jsem si přivezla domů štěně už se tam dostanu málokdy. Marv má totiž všeobecnou averzi vůči vaně, nesnáší koupání a zřejmě tak usoudil, že i pro mě je vana nebezpečný mučící nástroj, a tak hlasitě naříká pokaždé, když do ní vlezu. Do vany se tak můžu ponořit pouze pakliže je Marv na hlídání nebo když spí jako dudek. Pak si to ovšem užiju. Naservíruju si kousek čokolády, skleničku dobrého vína, dopřeju si gua-sha masáž, zapálím si svíčku a do uší pustím audioknížku.

4. Angličtina

Je to 10 let od studia angličtiny a i když jsem nikdy nepřestala číst knihy v angličtině nebo sledovat filmy bez dabingu, moje bohatá slovní zásoba je ta tam. Netrénuješ, zakrníš. Několik let si tak na každý Nový rok dávám předsevzetí začít angličtinu znovu studovat a až letos v září jsem to dokázala dotáhnout. Znovu se prokousávám gramatikou, frázovými slovesy, kondicionály (a ty nemám ráda dodnes) a dalšími lahůdkami, které tento jazyk nabízí. A jelikož už doba pokročila (a já zlenivěla), studuju online, konverzuju s lidmi z celého světa online a užívám si, že u toho můžu být v pyžamu a vlněných ponožkách! Na zapisování všech slovíček jsem vytáhla jeden ze svých nejkrásnějších bločků (mám jich doma celou zásobu!) a vše podtržené si přepisuju a hrozně mě to baví. Nechápu, že jsem za těch 10 let na angličtinu nesáhla. Divím se, že mi nechyběla. 

5. Víno

Nalejme si čistého vína - vana, angličtina, svíčky...ale také filmy a knihy jsou jen jednou z mnoha radostí, kterými si zpříjemnit večer. Dobré víno je další z mnoha způsobů. A zatímco takové knihy jsou skvělým společníkem o samotě, vínu sluší společnost. A dobré jídlo. Jedna sklenička vytváří zajímavé nápady, dvě skleničky zajímavé konverzace. Takže když to má být příjemný večer s přítelem či přáteli, sahám buď po bílém suchém víně Pinot Grigio, v případě slavení drobných i velkých radostí pak po cava Emperador de Barros Brut Nature. To v lednici chladím vždy pro jistotu - třeba přijde nečekaná událost, která si bude vyžadovat trochu těch bublinek. Dobré víno a dobrou kávu vám naservíruju pokaždé a v každou denní hodinu. S jídlem a jinými zásobami v ledničce už je to horší. 

Čím si podzim zpříjemňujete vy? 
LvK

2 komentáře:

 1. Zdravím Vás, Lucie, prosím můžete doporučit nějaké online kurzy angličtiny? A ještě jedna věc, moc se mi líbí ten perlový náhrdelník, mám zhruba stejně velký, ale s kulatými perlami, tenhle mi přijde prostě nádherný! Moc děkuji, krásný podzim! Renata

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Renato,
   velice děkuji za komentář. Perlový náhrdelník je ze STAG jewels, mám od nich i naušnice a mají to překrásné.

   Kurzy angličtiny - těžko říct, já aktuálně studuju přes Perfectly Spoken (jsou tam veškeré úrovně), jsem zvyklá se učit sama, ale jsou tam i možnosti společného chatu a konverzace. Třeba Vás to taky osloví :-)

   Vymazat