Nová ložnice? Ale vůbec ne!


Moje ložnice je teď celá nová. Vlastně ne, není vůbec nová, jen mám pocit naprosté novoty, protože do ložnice přibyla nová barva - světlemodrá - nových lůžkovin. A to vám je změna! Dosud jsem si vystačila s jedinou barvou - bílou. Třeba to nádherné bílé damaškové povlečení, které jsem předloni našla úplně nové, neotevřené u babičky. Původně to bylo povlečení od prababičky, kupované možná ještě za minulého režimu, ale jak už to tak chodí u většiny babiček - nakupuje se do foroty, dobře se to uloží a někdy se na to na desítky let zapomene. Bílý damašek si tenkrát po všech těch letech našel mě. 
Tentokrát do mé ložnice plné obrazů a svíček a módních knih (i těch nemódních, ale ty nevystavuju. Umíte si jistě představit obaly knih ke všem těm krvavým severským detektivkám, že ano...) přibylo nové povlečení - od české značky LESEN - a jak už jsem psala, změnilo celou místnost! 

Připomíná mi nebe - světle modrá obloha s bílými obláčky - ale motiv je docela jiný. Bílé lístky chrpy na něžně modrém podkladu. Česká ilustrace české přírody a lesů mě lákala už dlouho. Ale neuměla jsem si vybrat: lákaly mě i Borůvky a Čápi a taky barevné povlečení plné lučního kvítí nebo kapradí. Jenže buďme upřímní - od té doby, co mám psa, mám opravdický les v posteli i bez povlečení. Občas pod polštářem najdu nějakou tu zahrabanou větývku, jindy mi donese kusy kvítí (většinou kusy bodláku) a někdy i šišku a klacík. Nosí mi je jako suvenýry z procházek a předpokládám tedy, že před Vánoci začne nosit jehličí. A pak to teprve bude ta správná vánoční atmosféra a aromaterapie. A tak už víte, proč jsem sáhla po něžné chrpě. Připomíná mi totiž nebe a nikoliv řádění toho malého lotra. 


Věřím, že kvalitní matrace a povlečení (zvlášť z přírodních materiálů a od místních výrobců) je tou nejlepší investicí do zdravého spánku. Jsem přesvědčena, že to spánek prodlužuje. Můj budík vám to potvrdí! 

Lépe spím, když...


  • ...vedle mě oddychuje ten, kterého mám ráda. 
  • ...se vedle mě roztahuje tříkilový jorkšír, který zásadně přes noc a zásadně v posteli doroste do obřích rozměrů a zabere půlku manželské postele.
  • ...mi voní polštáře a peřiny celou noc touhle božskou vůní. 
  • ...uléhám do peřin ještě prohřátá z horké koupele.
  • ...anebo provoněná tělovým olejem (ale musí fakt vonět!)
  • ...si dám 5 kapek CBN oleje. Funguje na mě už CBD, to mi doslova zavírá oči, ale CBN má přímo sedativní účinky.
  • ...se nechám ukolébat nějakým dobrým čtením.  

Jestli už tedy hledáte tipy, co si přát od Ježíška, nabízím od 17.10. - 17.11. (to se dobře pamatuje) 10% slevu na české povlečení LESEN s kodem LUCIE10. 
Věřím, že vám tím Ježíšek radost udělá. 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat