5 věcí, které mi dělají radost tuto zimu


Drobné radosti musí být. Zvláště v zimě, která bývá nekonečná. 
Tentokrát jsem však dobře připravená. Miminálně v čekání na jaro! 

Co mi dělá radost? 

1. Postel plná vlny
Leden patří mezi nejdepresivnější měsíce roku - vše, na co jsme se mohli těšit před Vánoci skončilo, stmívá se příliš brzy, je nevlídno a k prvním náznakům jara je ještě daleko. Což ovšem taky znamená, že večery jsou dlouhé a je tak spousta času dočíst všechny nepřečtené a nedočtené knížky. A ty se nejlépe čtou kde? V posteli! Já se letos vytunila a přála si k Vánocům prostěradlo z vlny, což společně s duchnami (rovněž z vlny) tvoří nepřekonatelný štít proti chladu a zimě. Když je mi teplo, předu štěstím jako kočka.

2. Pondělní obědy s kamarádkou
Lze si něčím zpříjemnit dny jménem pondělí? Ano, lze. Chodím každý týden na oběd za kamarádkou, je to takový pěkný bod celého dne, na který se těším už od neděle. 

3. Severské detektivky
O tom, že jedu v audioknihách, které poslouchám s každým venčením, jsem už psala. Na zimu jsem si vytvořila doslova mrazivý "playlist" toho nejlepšího ze severské krimi. Od nového roku jsem naposlouchala už čtyři a s každou kapitolou, kde se hlavní hrdinové prodírají půl metrem sněhu či se schovávají v mínus patnácti stupních mi ta česká zima přijde téměř až příjemná! 

4. Marie Kondo úklid
Jednou to přijít muselo. Šatník mám sice maximálně probraný a pravidelně několikrát ročně jej třídím a pěkné, ale nenošené kousky nosím buď do Momento nebo Sue Ryder, ale co ten zbytek bytu...? Bylo na čase mrknout, jak k úklidu přistupuje samotná Marie Kondo a vytřídit si byt podle jejích pravidel a doporučení. Konec konců, slibovala jsem si to už před pár lety, když jsem se stěhovala. Že všechny ty krabice (konkrétně tři) s nejrůznějšími drobnostmi, které by se "mohly hodit", vytřídím. Až bude čas. Ten jsem si udělala až letos, na Nový rok. Hlavní motto, které Marie razí zní: nechte si jen to, co vám skutečně dělá radost. A tak jsem ze tří bedniček udělala jednu menší a zbylé dvě přenechala Marvovi, aby si na nich pochutnal. Radost tak byla oboustranná! 

5. Nový diář
Pokaždé během svátků likviduji množství bločků, notesů a diářů, které jsem za celý rok popsala. Už si je nenechávám na památku, abych viděla, co se ten rok dělo. Veškerá důležitá data si přepíšu do diáře nového a tím je pro mě loňský rok uzavřený. Plně popsané poznámkové bloky a to-do listy si rovněž nenechávám, přepisuji si jen věci, které jsem nestačila realizovat nebo myšlenky, o nichž vím, že na ně chci v následujícím roce opět narazit. 

Co dělá radost vám? 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat