Tak už je to venku: Spouštím Bio mapu!

7 let jsem to měla v hlavě, ale nepouštěla jsem se do toho. Vždycky bylo nějak moc práce, případně něco důležitějšího. Samozřejmě, že bylo: já si na to totiž nikdy čas neudělala. Svoje vlastní věci a projekty jsem pokaždé tak trochu odsouvala na vedlejší kolej. Žila jsem si pěkný život, dělala svou práci a neměla už potřebu (nebo sílu) rozvíjet cokoli svého. Nebyla v tom lenost. Stačilo mi bohatě to, co jsem měla. Dostatek klientů i dostatek volného času, blog primárně jako hobby, kde za ta léta byla vybudovaná slušná čtenářská základna a to mě všechno těšilo a stačilo. 

Ale myšlenka, že bych mohla vytvořit i něco dalšího, byla neodbytná. Naplno se vykrystalizovala při profesním koučinku loni v září a já se tedy rozhodla si na to udělat čas. A tak - po 6 měsících práce - vznikla Bio mapa.

BIO mapa je velice zjednodušený název mapy, která by měla být vodítkem pro lidi, kteří chtějí podpořit zodpovědné, lokální či udržitelné podnikání. Tohle není web, který vás bude přesvědčovat o tom, proč nakupovat BIO. Přesvědčování nefunguje. Navíc věřím, že si k tomu člověk musí dojít sám. Bio mapa je směrnice, která má pomoci lidem, kteří už mají vyřešené své PROČ a hledají odpověď na otázku KDE. 

Co má BIO mapa pomoc najít? 


 • Lokální produkty a výrobce
 • Místa, kde dostanete čerstvá domácí vajíčka, farmářské jogurty nebo třeba ovoce a zeleninu ze zahrady
 • Farmy, na které si můžete udělat výlet s celou rodinou
 • Vinařství, kde umějí pěstovat vinnou révu bez postřiků
 • Bistra a restaurace, kde vaří z lokálních surovin, kde odebírají farmářské produkty nebo umí dobře uvařit i pro vegany a vegetariány
 • Obchůdky zdravé výživy či lokálních potravin
 • Obchody s přírodní a BIO kosmetikou, které jsou maximálně transparentní a kde sortiment vybírají podle co možná nejvíce přírodního složení
 • Módní návrháře a brandy, co se straní fast fashion, pracují s přírodními materiály či zaměstnávají české švadleny
 • Concept story s udržitelnými kousky

Bio-mapa.cz 

S Bio mapou samozřejmě přicházejí i změny na tomto blogu, který se během roku zcela promění a stane se z něj opravdu jen volnočasová aktivita. Spoustu článků o přírodní kosmetice, udržitelné módě nebo třeba CO2 neutrálním pivu si budete moc přečíst v magazínu Bio mapy zde.


K dnešnímu dni na bio mapě najdete 593 míst (zatím Česko, Rakousko, Německo, Norsko a Francie) a mapa se bude neustále rozrůstat, takže pokud máte tipy na místa (z celého světa), která by na Bio mapě neměla chybět, napište mi. 


Nebo máte ve svém okolí někoho, koho chcete podpořit? Budu ráda, když BIO mapu budeme rozšiřovat společně. 


Ať se líbí, 
LvK

2 komentáře:

 1. Lucie, je to projekt, který vyžaduje spoustu času a práce. Díky za to a těším se, až Bio mapu prozkoumám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc, vážím si toho. A ano, bude to mravenčí práce...Snad to zvládnu :-)

   Vymazat